Eğitici, öğretici ve de en önemlisi eğlenceli bir yarıyıl tatili için henüz nereye gideceğinize karar veremediyseniz işte bu yazı sizin için.

Yarıyıl tatiline sayılı günler kala karne heyecanı çocuklarımız ile birlikte bizleri de sardı. Çocuklarımız yorucu bir dönemi bitirirken dört gözle bekledikleri ve hak ettikleri on beş günlük kısa tatilin tadını en iyi şekilde çıkarmaları için ebeveyn olarak onlara yardımcı olmak tabii ki en büyük dileğimiz. Sömestr tatilin nereye gideceğinize henüz karar veremediyseniz aşağıdaki yazı tam size göre.

Sömestr tatili demek Kayak demek…

Ocak ve şubat ayları kar kalınlığının en yüksek olduğu aylar. Kayak pistleri çocuklar ile dolup taşıyor. Hem eğlenceli hem de sağlıklı bir spor dalı olan kayak ile çocuğunuzu tanıştırabilir kayak derslerinin yanı sıra kızak ile eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Ülkemiz de en güzel kayak otelleri Bursa-Uludağ, Bolu- Kartalkaya, Kartepe- Kocaeli, Erzurum- Palandöken, Isparta- Davraz da bulunuyor. Sömestre tatilinin yoğunluğunu göz önünde bulundurursanız önceden rezervasyon yapmak çok daha uygun olur. Kayak okulunun kalacağım otele olan mesafesi, mini club’dan yararlanma imkânlarım seçeceğim otelin en önemli özellikleri arasında. Kayak kıyafeti almak istemezseniz kayak okullarından kıyafet ve gerekli diğer malzemeleri de kiralayabilirsiniz.

Yurt içinde sömestre tatilinden doğan talepten dolayı artan otel fiyatlarını göz önüne alırsak, yurt dışında da aynı fiyatlara kar tatiline gidilebileceğini de belirtmek istiyorum. Gürcistan, Bosna Hersek, Ukrayna, Fransa’nın yanı sıra Bulgaristan da son yıllarda kayak sporuna düşkün olan aileler için oldukça revaçta.

Bambaşka bir deneyim “ Uzay Kampı”

Yarıyıl tatilinde 2 ve 5 günlük program sunan Uzay kampı Türkiye çocuklarımızın ufkunu genişletmek için farklı bir seçenek olabilir. 7-15 yaş aralığındaki öğrenciler bu programlarda uzay istasyonlu uçuş görevi, sıfır yer çekimi simülatöründe ağırsızlık, ay yürüyüşü, robolab sınıfında robot tasarımı, gözlemevinde teleskopla gökyüzünün incelenmesi gibi birçok etkinliğe katılabiliyorlar. Uzay kampı Türkiye Adnan menderes havalimanına 5 dakika, şehir merkezine de 20 dakika uzaklıkta yer alıyor. Uzay kampını ziyaret etmişken İzmir ‘i de keşfedebilirsiniz.

Termal Kaplıcalar…

Özellikle sıcak yerler sevenler için bulunmaz bir tatil seçeneği olan Termal kaplıcalar, hem ruhunuza hem vücudunuza iyi gelecektir.  Hastalanma korkusu olmadan çocukların rahatça havuzlarda yüzebileceği termal havuzların tek dezavantajı kükürtten kaynaklı olan koku. Tatilinizi çok hareketli geçirmek istemiyorsanız Uzungöl, Pamukkale ve Afyon gibi termal kaplıcalarıda değerlendirebilirsiniz.

Sömestre tatilini masal gibi geçirmek için Disneyland…

Çocuklar gibi sizinde çok eğleneceğiniz bir yer olan Disneyland Paris veya Disneyland Orlando çocuklu aileler için oldukça popüler bir eğlence parkı. Her yaştan bireyin keyif alabileceği eğlence parkı olan Disneyland Paris tek dezavantajı yarıyıl tatilinde biraz soğuk oluyor. Parkta düzenlenen eğlenceler, geçit yapan çizgi film karakterleri, birbirinden güzel masal kahramanları, havai fişek gösterileri ile çocuklarınıza unutulmaz bir yarıyıl tatili yaşatabilirsiniz. 11 saat kadar uzun bir yolculuğu göze alıyorum yeter ki hava sıcak olsun derseniz rotanızı Orlando Florida da bulunan Disneyland ‘a çevirebilirsiniz. Yalnız küçük bir notu da eklemek istiyorum. 81cm’den kısa miniklerin parktaki oyuncaklara binilmesine izin verilmiyor. Bu bilgide aklınız da olsun.

Tüm çocuklarımıza ileride hatırlayacakları, yüzlerini gülümseten anılarla dolu harika bir yarıyıl geçirmelerini dilerim.

Sevgi ile kalın…

Bu Yazilarimida Begeneceginizi Dusunuyorum

Cevap Yazin

Mail Adresiniz Sitemizde Yayinlanmayacaktir.. Doldurulmasi Zorunlu Alanlar *