2017 yaz sezonu çocuk abiyeleri birbirinden güzel modelleri ile aklımızı karıştırıyor. Peki çocuklarımızın sevimli, şirin ama en önemlisi çocuk gibi görünmesini isteyen annelerimiz çocuk abiye elbisesi seçerken nelere dikkat etmeli, işte yazıyorum!

Çocuk abiye elbisesi almadan önce ilk dikkat etmeniz gereken çocuğunuzun da fikrini almaktır. Elbiseyi severek giymesi her şey den daha önemlidir.
Özel günler için hazırlanmış hazır ürünleri tercih edecekseniz dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da kumaş kalitesidir. Gece boyu kumaştan kaynaklanan alerjiden dolayı kaşınmasını, üzerindeki pullardan tenin kızarmasını asla istemezsiniz.
Çocuğunuzun yaşına göre uygun elbiseler seçmelisiniz. Küçük bir çocuk o çok hoşunuza giden omuz dekoltesini taşıyamaz. Ya da paytak paytak yeni yürüyen yavrunuz uzun bir elbise ile rahat edemez.
Hazır modeller çok sıradan buluyorum ben haute couture bir model tercih edeceğim diyorsanız size ilham verecek modeller için internetteki resim galerine önceden göz atabilir, Sosyal medya butiklerinden yardım alabilirsiniz. Göz alıcı modeller karşınıza çıkabilir.
Küçük kızlar genellikle en kabarık, en dikkat çekici elbiseleri seçerler. Bu hiç değişmez. Seçeceğiniz elbisenin modeli içinde çocuğunuzun rahat edebilmesi son derece önemlidir. Bu yüzden bebe gruplarında karpuz kol ya da kalın askılı, 3-6 yaş arasında da ip askılı modelleri seçmenizi öneriyorum. Altı yaşından sonra straplez yani askısız ya da düşük omuzlu modellere yönelebilirsiniz.
Çocuğunuz hele ki hareketli ise üzerinde durmayan bir modelle hiç yola çıkmayın derim. Süslü küçük hanımların tercihi tabi ki genellikle pembe oluyor. Ama ben yazın gelmesi ile uçuşan mavileri, parıldayan sarıları, insanın içine huzur veren mint yeşilini ve tabi ki masumiyeti temsil eden beyazı da küçük hanımlara çok yakıştırıyorum. Kırık beyaz ise çocuk abiyesinde favori rengim.
Seçeceğiniz elbisenin üzerindeki aksesuarlarda oldukça önemli. Küçük çocukların yutabileceği aksesuarlardan boncuklardan kaçının. Çocuğunuzun taşıyamayacağı ağırlıkta olan elbiselere yönelmeyin. Çocuğunuzun ilgisini çekeceklerinden dolayı siz bu konu da ona yol gösterebilir birlikte doğru elbiseyi seçebilirsiniz. Ben genellikle önceden bir araştırma yapıp ona 2-3 seçenek sunuyorum. Böylece hem onun hem de benim istediğim elbiseyi seçmiş oluyoruz. Küçük yaşlarından beri iki çocuğum için aynı metodu uyguladım ve evde hiç elbiseleri ile ilgili kaos yaşamadım.
Elbiseleri ile takım saç tokası, elbisenin üzerindeki taşlardan yapılmış bir taç ya da elbisesi ile takım bir çiçek ile saçlarını da süsleyebilir elbisesi ile tam bir uyumu yakalayabilirsiniz. Hatta ayakkabılarına bile bu aksesuarlardan monte ederek çok şık bir görünüş yakalayabilirsiniz.
Stil sahibi anneler katılacakları davetler de oldukça şık ve güzel seçenekler ile karşımıza çıksalar da küçük hanımların da kendilerine olan güvenleri, zariflikleri ve zarafetleri ile bu yaşlar da bile kendi tarzları olduğunu bize gösteren duruşları olduğu kesin.
Küçük süslü minnoş kızlarıma mutluluk dolu günler dilerim….

 
                                                                               

Bu Yazilarimida Begeneceginizi Dusunuyorum

Cevap Yazin

Mail Adresiniz Sitemizde Yayinlanmayacaktir.. Doldurulmasi Zorunlu Alanlar *