img_4619-1.jpg

img_4196.jpg

 img_4626.jpg

Eğitici, öğretici ve de en önemlisi eğlenceli bir yarıyıl tatili için nereye gidelim acaba diye hiç düşünmedik 5 yıldır olduğu gibi bu sene yine karlı, buzlu soğuk ama bir o kadar güzel bembeyaz dağların peşine düştük.

Yarıyıl tatilinde karne heyecanı çocuklarımız ile birlikte bizleri de sarıyor tabii. Çocuklarımız yorucu bir dönemi bitirirken dört gözle bekledikleri ve hak ettikleri on beş günlük kısa tatilin tadını en iyi şekilde çıkarmaları için ebeveyn olarak onlara yardımcı olmak en büyük dileğimiz. Hem eğlenebileceklekleri hem kayak sporunu yapabilecekleri hemde farklı şehirlerden farklı arkadaşlıklar kurabilecekleri bir otel arayışına girdim bu sene geçmiş senelerin aksine.

Şimdiye kadar Antalya – Saklıkent. Isparta – Davraz ve Bursa -Uludağ’da geçirdik kayak tatillerimizi. Son iki yıldır Uludağ da 1.bölgede kalıyorduk. Fakat pistlerin kalabalıklığı, otellerin eski oluşu, kayaktan döndükten sonra çocukların yapıcak aktivite bulamaması gibi nedenler bizi 2.bölgeye yönlendirdi.

İyi ki 2.Bölge

2.bölge de Kaya Uludağ’da www.kayahotels.com da konaklamayı tercih ettik. Otel’in bu sene ilk yılı olmasından dolayı bir kaç eksiklikleri olsada genel olarak güzeldi. Yemek büfesi çocuklara için çok uygundu. Hoş defne pide fırının önünden ayrılmasa da seçenek olarak her damak tadına hitap ediyordu.

Odaları çok geniş ve özenli. Şahsen çocuklar için ek yatak konulduktan sonra adım atıcak yer kalmayan odalardan nefret ediyorum. Odanın içinde sıra ile yürüyorsunuz

img_4224.jpg

Otel’in içinde bulunan mini club, spa, kapalı yüzme havuzu, oyun salonu da kayak sonrası yapılacak aktiviteler arasında. Saat 6’da pistler kapanıyor ve sonrasında çocuklar için otel’in içerisin de eğlenebilecekleri birçok alan bulunuyor. Biz dağ’da kaldığımız zaman winterfest de vardı. Winterfest kapsamında birçok konser var. Fakat biz çocuklar ile otelden çıkmak bile istemedik. Kafa dinlemek isterseniz whitefest ve winterfest festival tarihlerine dikkat edin.

img_4620.jpg

                                                               Kış tatili demek Kayak demek…

Kayak Otelleri Arasında Seçim yaparken Nelere dikkat etmeliyim derseniz;
Ocak ve şubat ayları kar kalınlığının en yüksek olduğu aylar. Kayak pistleri çocuklar ile dolup taşıyor. Hem eğlenceli hem de sağlıklı bir spor dalı olan kayak ile çocuğunuzu tanıştırabilir kayak derslerinin yanı sıra kızak ile eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Ülkemiz de en güzel kayak otelleri Bursa-Uludağ, Bolu- Kartalkaya, Kartepe- Kocaeli, Erzurum- Palandöken, Isparta- Davraz da bulunuyor. Sömestre tatilinin yoğunluğunu göz önünde bulundurursanız önceden rezervasyon yapmak çok daha uygun olur. Kayak okulunun kalacağım otele olan mesafesi, mini club’dan yararlanma imkânlarım seçeceğim otelin en önemli özellikleri arasında. Kayak kıyafeti almak istemezseniz kayak okullarından kıyafet ve gerekli diğer malzemeleri de kiralayabilirsiniz.

Yurt içinde sömestre tatilinden doğan talepten dolayı artan otel fiyatlarını göz önüne alırsak, yurt dışında da aynı fiyatlara kar tatiline gidilebileceğini de belirtmek istiyorum. Gürcistan, Bosna Hersek, Ukrayna, Fransa’nın yanı sıra Bulgaristan da son yıllarda kayak sporuna düşkün olan aileler için oldukça revaçta. Aklınızda bulunsun

Sevgi ile kalın…

img_4180.jpg

                                                                         Arda’nın kayak montu Roxy

img_4385-1.jpg

                                                      Sanırım onlar için en keyifli olanı Kar topu ve kızak…

img_4618.jpg
                    Burak da çocuklar gibi şen:)

img_4624.jpg img_4623.jpg

Bu Yazilarimida Begeneceginizi Dusunuyorum

Cevap Yazin

Mail Adresiniz Sitemizde Yayinlanmayacaktir.. Doldurulmasi Zorunlu Alanlar *