Herkese merhaba!  Mart ayına sayılı günler kaldı. Mart ayının bizim için anlamı çoook büyük! Tatlı kızımız Defnemizin ailemize katıldığı, anne-baba olmanın sevincini bir kez daha tattığımız, mutluluğumuzun katbekat katlandığı ay sevgili Mart ayı….


Bu ay bizi Defnemizin doğum günü telaşı sardı. Ailemiz için doğum günü kutlamaları çok önemli. Arda ve Defne’ye imkanlarımız dahilinde her zaman doğum günü kutlaması yaptık. Geçen zorlu günlerin ardından bir arada olmanın mutluluğunu paylaşmak ve onlara olan sevgimizi hissettirmek için bir araya gelmek aile içinde bir gelenek.

Bu ay size partisini kendi hazırlamak isteyenler için bazı detaylar paylaşacağım. Sizin için her şeyi tasarlayan organizatörler ya da event firmalarından yararlanmak da bir opsiyon tabii ki ama siz de benim gibi partinizi kendi emeğinizle hazırlamak isteyenlerdenseniz, işte size küçük tüyolar….

  • Defne’nin 1.Doğum Günü Partisi…

Parti hazırlamak çok heyecan verici olsa da öncelikle çok iyi planlamak gerekli. İlk olarak bir ajanda alın ve yapacaklarınızı liste yapın.
* Kaç kişilik bir organizasyon yapacaksınız? İlk önceliğiniz, davetlilerin sayısını geçebiliriz.

* Mekan seçimi. Davetli sayısına göre partiyi nerede yapmalı sorusuna geliyoruz. Partiyi yapacağınız yerin konsepti -masa ve sandalyeler- ve mekanın renkleri, temaya karar verirken bizi yönlendirecek en önemli detay. Aklınızda bir tema/konsept var ise konsepte uygun bir mekan da araştırabilirsiniz. Ben seçim yaparken her zaman çocukların rahat edebileceği, onlar için fiziksel şartların uygun olduğu yerlere odaklanıyorum.

*Mekan tamam ise konsept ve konsepte uygun süsleme, aksesuar, ikram menüsü, davetlilere verilecek hediyeler, balonlar, süsler, şeker büfesi, pasta standı gibi ihtiyacınız olabilecek her şeyi not alın.

  • Defne’nin 2.Doğum Günü Partisi…

* İhtiyaç listeniz de tamamlandıysa şimdi sıra bunları temin etmeye geldi. İnternetten alışveriş yapabileceğiniz, parti malzemesi satışı yapan birçok site var. Davetlilere vereceğiniz hediyeler için size yardımcı olabilecek butik hediye mağazaları da mevcut. Görerek almak isterseniz de parti malzemeleri satan esnaflar tam size göre.
*Mekan, konsept ve parti malzemeleri hazır ise günün kahramanı ve sizin için en önemli detay olan elbise bulma zamanı gelmiştir. Anne-çocuk bir örnek giyinebilir, parti temasına uygun kostüm seçebilir ya da partinin renklerinden yola çıkarak bir kombin yapabilirsiniz.

Unutmayın! Günün yıldızı siz ve kucağınızdaki yavru…


  • Defne’nin 3.Doğum Günü Partisi…

* Pasta siparişini verin. Konsepte uygun seçeceğiniz pastanızın görünüşü kadar tadının da iyi ve taze olması gerektiğini sakın unutmayın. Sonuçta çocukların en sevdiği ve tadına bakmak için sabırsızlandıkları bir numaralı yiyecek. Bu yüzden pasta tercihi yaparken daha önceden bildiğiniz ve güvendiğiniz yerleri tercih edebilirsiniz.
Ben yaptığım partilerde mutlaka palyaço, sihirbaz ya da çocuklarla ilgilenebilecek oyuncu bir abla ayarlıyorum. Onlar çocuklarla eğlenceli oyunlar oynarken anneler de keyifle çaylarını içebiliyor ve çocuklar kadar keyifli vakit geçirebiliyorlar.Bu kadar hazırlık yapmışken anları kaçırmamak için bir fotoğrafçı organize edebilirsiniz. Fotoğraf çekmek bazen çok zor olabiliyor.

  • Defne’nin 4.Doğum Günü Partisi …

*Büyük günden bir gün önce her şeyi kontrol etmeyi unutmayın. İkramlıklar, pasta, süslemeler, elbiseniz, hediyelikler… Not aldığınız ve yapmak istediğiniz her şey tam mı, eksik var mı göz atın. Son an sürprizlerine karşı hazırlı olmak iyidir.

* Veee büyük gün! Şimdi tüm hazırlıklar tamamsa, giyinip süslendiysek, sevdiklerimiz de yanımızdaysa günün tadını çıkarmaya geldi sıra. Küçük yavrunuz bir yaş daha alırken, mumlarını üflerken yüzündeki mutluluğu izleyin. İşte o an, tüm yorgunluğunuzu unuttuğunuz, seneye bir daha yapmam deyip yemin ettiğiniz ve verdiğiniz tüm sözleri unuttuğunuz o an, her şeye değer!

  • Defne’nin 5.Doğum Günü Partisi…


Mutluluğunuzun eksilmediği günler dilerim…

 

 

Bu Yazilarimida Begeneceginizi Dusunuyorum

Cevap Yazin

Mail Adresiniz Sitemizde Yayinlanmayacaktir.. Doldurulmasi Zorunlu Alanlar *