Bir gün gittiğiniz alışveriş merkezinde Elsa ile karşılaşabilir, merdivenlerden kayan Spider-Man’e rastlayabilirsiniz. Ya da minik bir Sophia tatlı tatlı yüzünüze gülümseyebilir, yeşil yeşil bakan Ninja Kaplumbağa Leonardo ile aynı asansöre binebilirsiniz.
Bu çocuklar ne hissediyorlar acaba?

Evden dışarı çıkarken üzerindeki kostümü çıkarmamak için kendini parçalayan çocuğun annesi! Yalnız değilsin! O minik topuklu terlikleri ile yürürken, ayağını burkacak diye içi eriyen annecik, sen de! Elinde koca kılıcı ile garip garip ses çıkartan sevimli oğlanın annesi, sen de hoş geldin!

Doğum günlerinde çarşıda, pazarda, okul kapılarında karşılaşıp “Ayyy yeter artık!” diye çığlık atmayın.

Özellikle okul öncesi dönemde (2 ile 5 yaş) çocukların üzerinde en etkili öğrenme yöntemi görerek öğrenmedir. Hayal ettikleri kahramanların kostümlerini giyerek empati kurmayı öğrenirler. Kostümlerin renkleri, modelleri, aksesuarları duygusal olarak onları olumlu etkiler. Çevresi ile iletişim kurmasını kolaylaşırtırır, kendisini daha kolay ifade edebilmeyi öğretir.

Onların içinde minik kahramanlar var, her birinin ruhu kendi dünyasının baş rolünde. En güzeli, en cesuru o! Bırakın öyle kalsınlar. Hayal dünyalarının nasıl geliştiğini, karakterlerine yansıyan olumlu etkileri sonradan öğreneceğiz. Belki şu anda hissettikleri duygular sonra mesleklerini seçmelerine, hayatta olmak istedikleri yeri belirlemelerine, belki korkularını yenmelerine, özgüvenlerini yükseltmeye neden olacak.

Hayal dünyaları keşfederek gelişiyor. Deneyerek öğreniyorlar. Şahsen ben evde dolanan Cinderella ile çok eğleniyorum. Korsan Arda’dan biraz korksam da Pamuk Prenses Defne ile parkta salıncakta sallanabiliyorum.


Peki kostüm seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Dikkat edilmesi gerekenler listesinin bir numarası tabii ki kumaş kalitesi. Naylondan üretilmiş kıyafetler oyun esnasında terlemesine ve cildinin nefes almasına engel olur. Hareket ederken üründen çıkan hışır hışır ses bile çocuğun konsantrasyonunun kolay bozulmasına sebep olur.

Seçtiğiniz aksesuarların kolay kırılabilecek, küçük parçalara bölünerek boğazlarına kaçabilecek yapıda olmaması, özellikle küçük yaş gruplarında, dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında. Kırıcı ve yanıcı maddelerden oluşan aksesuarları da küçük yaş gruplarından uzak tutmalıyız.

Disney karakterleri ve meslek kostümleri doğum günü kostümlerinden pijamalara, terlikten çantaya tokadan iç çamaşırına kadar birçok üründe karşımıza çıkıyor. Çocuğunuzun hevesini alabilmesi için bütçenize ve zevkinize uygun olanları seçebilirsiniz. Günümüzde artık birçok marka bu tarz ürünleri içeren koleksiyonlar yapıyor.

Bu tarz ürünleri bulabileceğiniz en iyi 5 adres aşağıda.

Hayallerinizi kaybetmediğiniz günler dilerim.

Sevgiyle kalın

Top 5

  • @armağan_oyuncak
  • @hm
  • @lcwaikiki
  • @disneystore
  • @jokerbabytr

Bu Yazilarimida Begeneceginizi Dusunuyorum

Cevap Yazin

Mail Adresiniz Sitemizde Yayinlanmayacaktir.. Doldurulmasi Zorunlu Alanlar *