Merhaba,

Bu ay itibariyle zevkle takip ettiğim Baby&You dergisinde yazılarımla sizlerle buluşacağım için çok heyecanlıyım. Tecrübelerimden yola çıkarak, çocuklarımdan aldığım ilham ile her ay farklı bir konu hakkında yazacağım sizlere.

İlk olarak moda dünyasını bir süredir sarmış olan anne-kız/baba-oğul bir örnek kıyafetler ile başlayalım istiyorum. Birçok marka artık anne-babalar ve çocukları için “bir örnek” adı altında özel koleksiyonlar hazırlıyor. Diş buğdayı ya da doğum günü gibi özel günlerin dışında artık günlük hayatlara da yansıyan bir örnek giyinmek gerçekten çok hoş ve sevimli görünüyor. Yeni nesil modern, stil sahibi annelerin modaya gösterdikleri ilgi tabii ki çocuklarına da yansıyor ve ortaya gözümüzü gönlümüzü aydınlatan görüntüler çıkıyor.
Çocuk modasında hızlıca bir akıma dönüşen anne-kız/baba-oğul bir örnek koleksiyonları büyük markaların yanı sıra küçük butik atölyelerde de bulabilirsiniz. Bu tarz butiklerde sadece size ve çocuğunuza özel tasarımlar yaptırmanız da mümkün. Özel günlerde hem Defne hem Arda ile birlikte aynı konseptte kıyafetler giymeyi çok seviyorum. Defne’nin 3. yaş gününde üçümüz birlikte … gibi giyinip özel bir fotoğraf çekimi yaptırırken çok eğlenmiştik.
Peki ipin ucunu kaçırmadan, çocuklarımızın kendini yaşamasına engel olmadan ve en önemlisi yetişkin formuna sokmadan nasıl çocuklarımızla bir örnek olabiliriz? İşte çocuğunuzla birlikte bir örnek giyinmenin sevimli yolları:
 *Bir örnek ürünlerin içinde kızlar için en çok tercih edilen parça elbiseler, erkek çocukları içinse babaları ile birlikte giyebilecekleri tişörtler ilk sırada yer alıyor.
*Tabii bu trende uyacağım diye baştan ayağa çocuğunuzla bir örnek giyinmek zorunda değilsiniz. Aynı renk jean ve basic bir tişört kombini ile, farklı kıyafetlerin altına giyebileceğiniz aynı renk bir ayakkabı, saçınıza takacağınız bir aksesuar ya da elbisenizin altına giyebileceğiniz aynı çorap ile de bu modaya ayak uydurabilirsiniz.
*Evde çocuklarınızla aynı pijamaları giyerek bir pijama partisi yapabilir, uyku saatini daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.
 
*Anne olmanız içinizdeki çocuğu ortaya çıkarmanıza engel değil. Birlikte giyebileceğiniz sevimli bir tütü ile çocukluğunuza geri dönebilirsiniz.
*Soğuk kış günleri kapımızda. Örebileceğiniz atkı-bere takımlar ile hem çocukları soğuktan koruyabilir hem bir örnek akımına kendi ürettiğiniz bir ürünle katılarak farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

 *“Anne-kız var anne-oğul yok mu?” diyenlere; 

ister özel günlerinizde isterseniz günlük kombinlerinizde basic bir tişört, gömlek ya da ikinizin de takabileceği papyon gibi aynı ürünü giyerek ya da aynı ürün olmasa da aynı renk kombinasyonu ile anne-oğul şıklığını yakalayabilirsiniz.
*Babalar ve oğulları: Birçok erkek giyim markası baba-oğullara özel koleksiyon üretiyor. Özellikle belli bir yaş üstü erkek çocukların babasını rol model seçebilmesi için bir örnek kıyafetleri seçip, baba-oğul kombin yapılması bana daha doğru geliyor. Ben oğlum için babası ile birlikte giyebileceği tişörtleri tercih ediyorum. Oğlumun kimlik gelişimi açısından babasını örnek alması gerektiğine inanıyorum.
 *Çocuğunuz ile birlikte gidebileceğiniz spor salonları, yoga stüdyoları ya da açık havada yapacağınız yürüyüşlerde de aynı ürünleri tercih edebilir, bir tayt bir spor ayakkabı ile çocuğunuza hem sporu sevdirebilir hem de tüm bakışları üzerinize toplayabilirsiniz.
Kızım ile birlikte bir örnek giyindiğimiz zaman kendimizi çok mutlu hissediyor, çektirdiğimiz fotoğraflarla anılarımıza hep bir yenisini ekliyoruz. Ona yıllar sonra bakıp birlikte gülebileceğiz hatıralar bırakıyorum. 
Çocuğunuzun kendini yaşamasına engel olmadan, çocuğunuzun yaş seviyesine inerek, stilinizi eğlenceli hale getirmek sizin elinizde, hayal gücünüz de…
Anne babalar ve çocukları için bir örnek üretilmiş özel ürünleri bulabileceğiniz markalar:

 • @koton
 •  @sarargroup 
 •  @penti
 • @journey1996 
 •  @igorturkiye 
 •  @relaxmodeoffical

Anne babalar ve çocukları için bir örnek giyimde ilham alınacak 6 Instagram hesabı:

 •  @sareinwondrland 
 •  @puicom
 •  @minelbabyt
 • @alev_senol 
 • @ellatasarım       

 

Bu Yazilarimida Begeneceginizi Dusunuyorum

Cevap Yazin

Mail Adresiniz Sitemizde Yayinlanmayacaktir.. Doldurulmasi Zorunlu Alanlar *